Spor

Milli kürekçilerden Balkan Şampiyonası’nda 17 madalya

Kuzey Makedonya’nın Struga kentinde düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda milli kürekçiler 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.

Türkiye Kürek Derneği’ne göre, 17 madalya kazanan milli sporcular, tarihlerindeki en fazla altın madalyayı elde ettikleri Balkan Şampiyonası’na tanıklık etti.

Milliler 8 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya ile genel sıralamada birinci oldu. Erkeklerde kupayı kazanan Milliler, bayanlarda aynı puana sahip Yunanistan ile ikinciliği paylaştı.

Şampiyonaya ev sahibi Kuzey Makedonya’nın yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan, Bosna Hersek ve Türkiye de katıldı.

MADALYA KAZANAN MİLLİ Kürekler

JWA4- takımı (dört tek genç kızlar) gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – Ülkü Özen – Ruken Ülgey – Aslıhan Naran Akkay

Takım JMB1x (Yıldız Erkekler Tek Çift) şampiyonada dördüncü oldu.

Yusuf Ziya Ateş

JMB2x takımı (Yıldız çift erkekler) gümüş madalya kazandı.

Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JMA4 takımı (genç erkekler, dört bekar) altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman

JWA4x takımı (Genç kızlar dört çift) şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

Deniznur Serra Baykara – Ayşe Cemre Can – Ruken Ülgey – Aleyna Tülin Telli

JMA2- (genç erkekler, iki bekar) takımı bronz madalya kazandı.

Altar Karabudak – Fatih Mehmet Avcı

JMA1x takımı (tek erkekler çiftler) altın madalya kazandı.

Eren Efe Kara

JMA2x (Genç Erkekler Çiftler) takımı altın madalya kazandı.

Serkan Erkal – Enver Erman

JWB1x takımı (Yıldız kızlar tek çift) gümüş madalya kazandı.

Eda Erkan

JWB2x takımı (Yıldız kızlar iki çift) bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Derensu Kutluata

JMB8 + (Star Men’s Eight Single Steers) takımı altın madalya kazandı.

Aytimur Selçuk – Enes Biber – Yasin Şen – Eren Akbaş – Mehmet Emin Sarıoğlu – Eren Kırcı – Alper Şevket Eren – Mert Can Çayır – Ege Büyükçetin (d)

JMB4- (Yıldız Erkekler dört tekli) takımı bronz madalya kazandı.

Yasin Şen – Eren Akbaş – Ali Asaf Çifçi – Ensar Efe Din

JWB4x takımı (Yıldız kızlar dört çift) bronz madalya kazandı.

Damla Sungunapa – Eda Erkan – Ayşe Baydar – Derensu Kutluata

JWA8 + takımı (Girls’ 8 Single Steer) gümüş madalya kazandı.

Irmak Fertuğ – Ülkü Özen – Selin Ege Akgül – Simla Suay Altıncı – Ayşe Cemre Can – Merve Yeşilmen – Deniznur Serra Baykara – Aleyna Tülin Telli – Tuana Fatma Yıldız (d)

JMB2- (Yıldız Erkekler iki tekli) takımı altın madalya kazandı.

Mert Can Çayır – Alper Şevket Eren

JMA4x takımı (Genç erkekler dört çiftler) şampiyonayı beşinci sırada tamamladı.

Emirhan Balıkçı – Mahmut Tiryaki – Mehmet Giray Kuşkuş – Ahmet Ali Kabadayı

JWA2- (Yıldız kızlar iki tek) takımı altın madalya kazandı.

Ruken Ülge – Aslıhan Naran Akkay

JWA1x takımı (tek genç kızlar çiftler) altın madalya kazandı.

Deniz sadece Serra Baykar

JMB4x takımı (Star Erkekler Dört Çiftler) gümüş madalya kazandı.

Giray Yazçayır – Yusuf Ziya Ateş – Kerem Akkiriş – Halil Kaan Köroğlu

JWA2x takımı (Genç kızlar iki çift) şampiyonayı dördüncü sırada tamamladı.

Damla Sungunapa – Ayşe Cemre Can

JMA8 + takımı (Genç erkekler 8 tek Steers) altın madalya kazandı.

Ali Ardıl İlgün – Kaan Yılmaz Aydın – Serkan Erkal – Enver Erman – Fatih Mehmet Avcı – Altar Karabudak – Cevdet Ege Mutlu – Eren Efe Kara – Ege Büyükçetin (d)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu